Haberler Tüm Liste

Duyurular Tüm Liste

25 EYL 2019

Duke Üniversitesinden Prof. Dr. Omid Safi konferans verecek

Duke Üniversitesi İslam Araştırmaları Merkezi Profesörü Omid Safi 1 Ekim 2019 Salı günü saat 12.00'de Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda "Aşk Yolunda Mevlânâ Celâleddin Rûmî’nin Ataları: Harakanî ve Ahmed Gazzâlî" başlıklı bir konferans verecektir. Program halka açık olarak gerçekleştirilecek olup, öğrencilerimiz ve tüm ilgililer davetlidir.Programda simultane tercüme yapılacak olup, Üsküdar Üniversitesi Televizyonu ve Kerim Vakfı web sitesinden canlı olarak yayınlanacaktır. 

25 EYL 2019

Uzaktan Eğitim Programları Kesin Kayıt İşlemleri

2019 – 2020 GÜZ DÖNEMİ UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI ÖDEME VE KESİN KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDAUZAKTAN EĞİTİM - TASAVVUFİ ESER OKUMALARIProgram ücretiYurt içi katılımcılar için 400 TL (KDV dahil)Yurt dışı katılımcılar için 70 Euro (KDV dahil)Özel İndirim İmkânlarıÜsküdar Üniversitesi akademik ve idari personeli, %50 indirimÜsküdar Üniversitesi öğrencileri, %25 indirimÜsküdar Üniversitesi mezunlarına, %25 indirimWeb sayfasından online ödemelerde kredi kartı ile tek çekime %5 indirimÖdeme Tipleri1. Kredi Kartı ile Online Ödeme: Bu işlemle ödeme yapıldığında, katılımcıya, uzaktan eğitim programına erişim için gerekli kullanıcı adı ve şifresi bir e-posta yoluyla ulaştırılmakta ve kesin kayıt işlemi tamamlanmaktadır. Tek çekimde %5 indirim veya 2-4 taksit imkânı sunulmaktadır. Tüm Bonus, Maximum, World, Axess ve Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartlarına 4 taksit imkânı sunulmaktadır. ONLİNE ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ2. Kredi Kartı ile Yerinde Ödeme: Üsküdar Üniversitesi Mali İşler biriminde kesin kayıt formunu doldurup, ödeme işlemini tamamlayan katılımcıya, uzaktan eğitim programına erişim için gerekli kullanıcı adı ve şifresi bir e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Tüm Bonus, Maximum, World, Axess ve Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartlarına 4 taksit imkânı sunulmaktadır. 3. EFT/Havale ile Ödeme: EFT/Havale ile ödeme yapacaklar aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda kesin kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.UZAKTAN EĞİTİM ÖDEMESİ YAPILDIKTAN SONRA EN GEÇ 3 GÜN İÇİNDE VİDEOLARI İZLEYEBİLECEĞİNİZ KULLANICI HESABINIZ OLUŞTURULARAK, KULLANICI BİLGİLERİNİZE E-POSTA HESABINIZA GÖNDERİLECEKTİR.ÖDEME İŞLEMLERİNİ EFT/HAVALE İLE YAPACAKLARIN DİKKATİNEAlıcı adı: TC Üsküdar ÜniversitesiBanka Hesap Numarası: Yapı Kredi Bankası Ümraniye ŞubesiIBAN: TR15 0006 7010 0000 0044 1760 53Açıklama bölümü: Katılımcının ismi ve UZESER06 ibaresi yazılmalıdır.ÖNEMLİEFT/Havale ile ödeme yapanların aşağıdaki bilgileri tasavvuf@uskudar.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.KATILIMCININ ADI VE SOYADITC KİMLİK NUMARASI (TÜRK VATANDAŞI OLMAYANLAR İÇİN PASAPORT NUMARASI)TELEFON NUMARASIE-POSTA ADRESİFATURA İÇİN POSTA ADRESİDEKONTBilgileri alınan katılımcıya, uzaktan eğitim programına erişim için gerekli kullanıcı adı ve şifresi bir e-posta yoluyla ulaştırılacaktır.

23 EYL 2019

Tasavvuf Eğitim Programları Kesin Kayıt İşlemleri

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi halka açık tasavvuf eğitim programları 11 Ekim 2019 tarihi itibari ile başlıyor. Programların içerik ve ayrıntılarına http://tasavvuf.uskudar.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir.Programlara kayıt işlemleri 24 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olup, ilgili programın başlangıç tarihine kadar devam edecektir.KAYITLARIMIZ PROGRAM KONTENJANI İLE SINIRLIDIR. PROGRAMLARA ÖN KAYIT ALINMAMAKTADIR.Kesin Kayıt için gerekli belgeler kimlik fotokopisi ve 1 fotoğraf olup kayıt sırasında Enstitü sekretaryasına iletilmeli ve Eğitim Programı Başvuru Formu mutlaka doldurulmalıdır. Online ödeme yolu ile kayıt yaptıran katılımcıların eğitimin ilk günü ilgili evrakı Enstitü sekretaryasına teslim etmeleri beklenmektedir.ÖDEME YÖNTEMLERİ:Ödemeler aşağıda belirtilen şekilde yapılabilecektir:Online Ödeme: http://register.uskudar.edu.tr/odeme/index/tasavvuf adresinden kredi kartları ile tek çekim veya aşağıda belirtilen kredi kartları ile 4 taksit imkanı ile ödeme yapılabilir. (Ücretler sadece tüm Bonus, Maximum, World, Axess ve Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartı ile ödemelerde 4 taksite bölünebilecektir.)EFT ya da Havale: Aşağıda belirtilen hesaba EFT ya da Havale yolu ile eğitim programı ücretinin tamamı ödenebilir.Kredi Kartı ile yerinde ödeme: Üsküdar Üniversitesi Mali İşler Bölümüne gelerek kredi kartı ile tek çekim veya aşağıda belirtilen kredi kartları ile 4 taksit imkanı ile ödeme yapılabilir. (Ücretler sadece tüm Bonus, Maximum, World, Axess ve Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartı ile ödemelerde 4 taksite bölünebilecektir.)ADAYLARIN KURS ÜCRETLERİNİ YATIRABİLECEKLERİ HESAP NUMARASIYapı Kredi Bankası, Ümraniye ŞubesiTR15 0006 7010 0000 0044 1760 53ÖNEMLİ!!!Alıcı adı: TC Üsküdar ÜniversitesiAçıklama bölümü: Programa katılacak kursiyerin ismi ve aşağıda belirtilen kurs kodu/kodları  Eğitimin AdıKoduÜcretiTASAVVUF VE HAYATTASAVVUFVEHAYAT1.950 TLTASAVVUFÎ ESER OKUMALARI: FUSÛSU'L-HİKEMESER1.200 TLUZAKTAN EĞİTİMTASAVVUFÎ ESER OKUMALARIUZESER06400 TL Ödeme yapıldığına dair tasavvuf@uskudar.edu.tr adresine yazılı olarak bilgi vermenizi önemle rica ederiz.ÖZEL İNDİRİM İMKÂNLARI – Eğitim ücreti üzerinden:Üsküdar Üniversitesi akademik ve idari personeli, %50 indirimÜsküdar Üniversitesi öğrencileri, %25 indirimÜsküdar Üniversitesi mezunlarına, %25 indirimWeb sayfasından online ödemelerde kredi kartı ile tek çekime %5 indirim! EFT/Havale ile ödemelerde bu indirim imkânı bulunmamaktadır.  Üsküdar Üniversitesi Mali İşler BirimiÜsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke, Giriş KatAltunizade Mh. Haluk Türksoy Sk. No: 14

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü, 2014 yılı Temmuz ayında kurulmuştur. Enstitünün amacı tasavvufun bütüncül ve derinlikli bakışının kullanıldığı disiplinler arası çalışmalara dayalı, insanlığın huzur ve mutluluğa ulaşmasına hizmet edecek bir bilim ve sanat ortamı oluşturmaktır. Enstitü bir ihtisas kurumu olarak açacağı programlarla, bilimi, kendini ve dünyayı daha iyi anlamak için uğraş edinmiş, insanî ve ahlaki değerleri özümsemiş, sanata karşı duyarlı, düşünen, araştıran, yaratıcı, zamanın değerini bilen, çalışkan ve geniş hoşgörü sahibi bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Tasavvufa göre bilimin gayesi, bu değerleri bilgi olarak bilmenin ötesinde, hayatına geçirmek, insanlığın mutluluğu ve ilerlemesi için kullanmaktır.

Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı Anabilim Dalı Lisansüstü Programları

Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı Lisansüstü Programları içeriği; başta tasavvuf doktrini olmak üzere, tasavvuf tarihi, tasavvuf edebiyatı konularını birbirleriyle ve temel İslâm bilimleri ile bütünlüklü, İslâm düşünce ve medeniyet tarihi konuları başta olmak üzere sosyal bilimlerin çeşitli disiplinleri ile ilişkilendirilerek yapılandırılmıştır. Program, aynı zamanda, kendi kültür coğrafyamızı konu alan “İslâm medeniyeti, tasavvuf düşüncesi ve kültürü” perspektifine dayalı disiplinler arası kültür çalışmaları üretimine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Daha yakından bakıldığında, bu coğrafyada medeniyet ve kültürle ilişkili neredeyse her çalışmanın tasavvuf alanına müracaat etmek durumunda olduğu görülür. Saha Araştırmaları (Area Studies) ve Dini Etütler (Religious Studies) alanlarında ülkemiz için yeni imkânlar sunabilir. Tasavvuf ile ilgili araştırmalar, günümüzde toplumbilim ve insan psikolojisiyle ilgilenenlere de yeni bakış açıları getirebilmektedir.

Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programları

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü, 2016 yılının Şubat ayında “Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı” başlıklı yüksek lisans programını başlatmış ve ilk öğrencilerini 2015-2016 öğretim yılı Bahar döneminde kabul etmiştir. Program, her branştan ilgiliye tasavvuf ve ilgili konularında lisansüstü eğitim yapma imkânı sağlamaktadır. Program tezli ve tezsiz yüksek lisans programları şeklinde düzenlenmiştir.

İslâm Medeniyeti, Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programı

Enstitünün Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programları kapsamında vermekte olduğu eğitim, bilimsel açıdan daha derin ve geniş imkânlar sunacak şekilde İslâm Medeniyeti, Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programının açılmasıyla zenginleştirilmiştir. Ülkemizde edebiyat, tarih, din bilimleri, antropoloji, psikoloji vb. gibi temel alanlarda disiplinler arası müstakil doktora programı yok denecek kadar azdır. Bu program Beşeri Bilimler alanında disiplinler arası çalışmaların geliştirilmesine ve yeni yöntem arayışlarına katkı sağlamayı hedeflemektedir. Program ilk öğrencilerini 2019-2020 Güz Döneminde kabul etmiştir.Akademisyen Videoları Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!