Duyurular

Ömer Tuğrul İnançer ile e-söyleşi

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü canlı yayında Ömer Tuğrul İnançer ile buluşuyor. Davetlisiniz.Söyleşiyi, Enstitümüz, İslam Medeniyeti Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programı öğrencilerinden Kerim Güç gerçekleştirecek.

Detaylı Bilgi
Tasavvuf Geleneğimizde Dört Sufi Eğitim Programı

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Arş. Gör. Arzu Eylül Yalçınkaya, 4-25 Haziran tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Televizyonun!dan yayınlanacak Tasavvuf Geleneğimizde Dört Sufi Eğitim Programıyla Yunus Emre, Niyazi Mısri, Ahmed-i Bîcan ve Yazıcıoğlu Mehmed'in eserleriyle birlikte bu dört sûfînin yaşamlarından örnekleri ile aktarımlar yapacak. Programı https://tv.uskudar.edu.tr/ adresi üzerinden Haziran süresince her Perşembe akşamı saat 18.00'de izleyebilirsiniz.  

Detaylı Bilgi
Tasavvuf Klasiklerinden Dört Seçme Eser Eğitim Programı

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Dr. Öğr. Üyesi Omenya Ayad, 02-23 Haziran tarihleri arasında Üsküdar Üniversitesi Televizyonu'ndan yayınlanacak olan Tasavvuf Klasiklerinden Dört Seçme Eser Eğitim Programı ile ilgilerine el-Luma‘ , er-Risâletü’l-Ḳuşeyriyye, İhyâü Ulûmid’d-Dîn ve Bahru‘l-medîd adlı eserlerden okumalar yapacak. Programı https://tv.uskudar.edu.tr/ adresi üzerinden Haziran süresince her Salı akşamı saat 18.00'de izleyebilirsiniz.  

Detaylı Bilgi
Ahmet Özhan tv 24'ün konuğu olacak

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Öğr. Gör. Ahmet Özhan 25 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00'te TV24'te Zeynep Türkoğlu'nun konuğu olacaktır.  

Detaylı Bilgi
Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç ile e-söyleşi

Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç ile e-söyleşiTasavvuf Araştırmaları Enstitüsü canlı yayında Cakarta Büyükelçisi Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç Hocamızla buluşuyor. Davetlisiniz.Söyleşiyi, Enstitümüz, İslam Medeniyeti Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programı öğrencilerinden Kerim Güç gerçekleştirecek.

Detaylı Bilgi
Dr. Öğr. Üyesi F. Cangüzel Güner Zülfikar - Instagram Canlı Yayın Konuğu

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi F. Cangüzel Güner Zülfikar 18 Mayıs 2020 Pazartesi akşamı saat 23.00'da Instagram canlı yayınında Aylin Şengün Taşçıoğlu'nun konuğu olacaktır.

Detaylı Bilgi
KURUCU REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. NEVZAT TARHAN HOCAMIZ İLE E-SÖYLEŞİ

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü canlı yayında Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Nevzat Tarhan Hocamızla buluşuyor. Davetlisiniz.Söyleşiyi, Enstitümüz Öğr. Gör. Arzu Eylül Yalçınkaya gerçekleştirecektir. 

Detaylı Bilgi
Dr. Öğr. Üyesi F. Cangüzel Güner Zülfikar - TV Programı

  Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Dr. Öğr. Üyesi F. Cangüzel Güner Zülfikar 17 Mayıs Pazar günü saat 14.00'te egetv'de yayınlanacak olan Kültür Şûrası programının konuğu olacak. 

Detaylı Bilgi
2019-2020 BAHAR DÖNEMİ - SINAV TAKVİMİ

2019 -2020 Bahar Dönemi final takvimi, ölçme ve değerlendirme kriterleriyle birlikte ilgilerinize sunulmuştur. TASAVVUF ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ - UZAKTAN EĞİTİM FİNAL PROGRAMIÖdev Yazım KurallarıÖlçme ve Değerlendirme Kriterleri

Detaylı Bilgi
Prof. Dr. V. Emre Ömürlü ile e-söyleşi

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü canlı yayında Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Vasfi Emre Ömürlü ile buluşuyor. Prof. Ömürlü aynı zamanda Enstitümüz, İslam Medeniyeti Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programı öğrencisidir.Söyleşiyi, Enstitümüz Öğr. Gör. Arzu Eylül Yalçınkaya gerçekleştirecektir. 

Detaylı Bilgi
Ahmet Özhan ile e-söyleşi

Ahmet Özhan ile e-söyleşiTasavvuf Araştırmaları Enstitüsü canlı yayında Ahmet Özhan Hocamızla buluşuyor. Davetlisiniz.Söyleşiyi, Enstitümüz, İslam Medeniyeti Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programı öğrencilerinden Kerim Güç gerçekleştirecek.

Detaylı Bilgi
Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Cemâlnur Sargut e-kürsü'de

Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Cemâlnur Sargut 11 Mayıs Pazartesi 18.00 - 19.00 saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Televizyonunda yayınlanan e-kürsü'de  "Tasavvuf Nedir?" başlıklı konuşmasıyla yer alacaktır. Programı https://tv.uskudar.edu.tr/ üzerinden izleyebilirsiniz. 

Detaylı Bilgi
Tasavvuf ve Hayat Eğitim Programı ÜÜTV

Tasavvuf ve Hayat Eğitim Programı ilk kez geçtiğimiz Güz döneminde yapıldı. Katılımcıların ilgi ve sevgisiyle gerçekleştirilen program Bahar dönemi için 12 hafta süresince 40 saatlik bir eğitim içeriğiyle yeniden planlandı. Dünya genelinde yaşanmakta olan Pandemiye karşı alınan tedbirler çerçevesinde eğitim programlarımızdan süreç içerisinde başlamış olanları uzaktan eğitime dönüştürüldü. Enstitümüz, Tasavvuf ve Hayat Eğitim Programının bir bölümünü de olsa…

Detaylı Bilgi
Öğr. Gör. Arzu Eylül Yalçınkaya e-kürsü'de

Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Öğr. Gör. Arzu Eylül Yalçınkaya 30 Nisan Perşembe 18.00 - 19.00 saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Televizyonunda yayınlanan e-kürsü'de  "13. yüzyıldan Günümüze Yunus Emre'nin Süregelen Çağrısı" başlıklı konuşmasıyla yer alacaktır. Programı https://tv.uskudar.edu.tr/ üzerinden izleyebilirsiniz. 

Detaylı Bilgi
Porf. Dr. Mahmud Erol Kılıç ile e-söyleşi

Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç ile e-söyleşiTasavvuf Araştırmaları Enstitüsü canlı yayında Cakarta Büyükelçisi Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç Hocamızla buluşuyor. Davetlisiniz.Söyleşiyi, Enstitümüz, İslam Medeniyeti Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programı öğrencilerinden Kerim Güç gerçekleştirecek.

Detaylı Bilgi
TSV 535 TASAVVUF TARİHİ DERSLERİ ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TELEVİZYONU'NDA

TSV 535 TASAVVUF TARİHİ DERSLERİ ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TELEVİZYONU'NDAİlgili herkese açık yüksek lisans dersiTasavvuf Kültürü ve Edebiyatı (Tezli/Tezsiz) Yüksek Lisans Programının zorunlu derslerinden TSV 535 Tasavvuf Tarihi Dersleri her hafta Cumartesi günü 13.00 - 15.00 saatleri arasında ÜÜTV'de yayınlanacaktır.  Dersler, Prof. Dr. Reşat Öngören tarafından verilecek ve program canlı yayınlanacaktır. Derslere  https://tv.uskudar.edu.tr/ adresi üzerinden erişim sağlanmaktadır.  

Detaylı Bilgi
Tasavvufun Psikolojik Bilimlerdeki Karşılığı

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Hocamızın, 14 Mart Cumartesi günü 11.30 - 13.30 saatleri arasında "Tasavvufun Psikolojik Bilimlerdeki Karşılığı" başlıklı konferansı başka bir tarihte yapılmak üzere iptal edilmiştir.

Detaylı Bilgi
2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi Doktora Programı Sınav Takvimi

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülen İslâm Medeniyeti, Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programının 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi sınav takvimi açıklanmıştır. 2019-2020 Bahar Dönemi Doktora Programı Sınav Takvimi

Detaylı Bilgi
2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi Yüksek Lisans Programı Sınav Takvimi

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülen Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi sınav takvimi açıklanmıştır.2019-2020 Bahar Dönemi Sınav Takvimi

Detaylı Bilgi
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü öğrencileriyle buluşuyor.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 14 Mart Cumartesi günü 11.30 - 13.30 saatleri arasında "Tasavvufun Psikolojik Bilimlerdeki Karşılığı" başlıklı bir konferans verecektir. Üsküdar Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerine yönelik olarak gerçekleştirilecek olan konferansa katılımlarınızdan mutluluk duyarız.KONFERANS"Tasavvufun Psikolojik Bilimlerdeki Karşılığı"Prof. Dr. Nevzat TARHANTarih : 14 Mart 2020 CumartesiSaat : 11.30 – 13.30Yer : Üsküdar Üniversitesi D Blok…

Detaylı Bilgi


Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!